Інтер’єр кухні в стилі кантрі відрізняється особливою чарівністю. Як правило, такі кухні дуже прості, можливо, навіть примітивні, але в той же час сповнені домашнього затишку і тепла. Стиль кантрі асоціюється з дуже простим сільським життям і особливо подобається тим, хто мріє втекти від міської суєти і бути якомога ближче до природи. Стиль кантрі — близький родич класики. Їх спільні корені яскраво простежуються у використанні простих геометричних форм і в прагненні до створення максимально гармонійного і комфортного інтер’єру.
Колірна палітра
Колірна гамма стилю кантрі ґрунтується на м’яких природних тонах. Для фону ідеально підійде бежевий, білий, кремовий, пісочний і всі відтінки молочного кольору. Для розстановки яскравих акцентів можна використовувати насичені апельсинові, жовті, зелені, блакитні і фіолетові тони.
Оздоблювальні матеріали
Стиль кантрі припускає наявність переважно природних матеріалів. В якості підлогового покриття рекомендується використовувати керамічну плитку, дерев’яну дошку або натуральний камінь. У бюджетному варіанті допускається лінолеум або ламінат, а також будь-який інший матеріал, майстерно імітує натуральний малюнок дерева або каменю.
Стіни можна покрити фактурною штукатуркою чи пофарбувати в світлі пастельні кольори. Особливу чарівність сільської кухні надають паперові або текстильні шпалери з рослинними візерунками. Тільки не варто використовувати великі квіткові орнаменти і занадто яскраві кольори, так як у сільському інтер’єрі вони не зовсім доречні. Краще віддати перевагу більш дрібним і спокійним квітковим мотивам, які відмінно передають невимушену атмосферу сільського затишку.
Кухонний фартух бажано оформити натуральним каменем, мозаїкою або декоративною цеглою. При бюджетному ремонті можна використовувати керамічну плитку з якісною імітацією природних матеріалів.
Для обробки стелі найчастіше використовують просту штукатурку. Якщо дозволяють розміри приміщення, стелю можна ефектно декорувати дерев’яними балками або брусками.
Меблі і декор
Традиційна кухня в сільському стилі обставляється меблями з мінімум вишукувань. Меблі підбираються переважно з натуральних матеріалів з трохи грубуватою і потертою фактурою. В інтер’єр кухні в стилі кантрі відмінно впишуться різноманітні буфети і шафки з трохи постареним і потертим виглядом, а також будь-які ковані або плетені меблі. Для фасадів кухні краще вибирати деревину бука, дуба, ясеня, сосни або смереки, а для стільниць відмінно підійде будь-який камінь. Для стилю кантрі переважно вибирати кухню з матовими фасадами, без глянцевого блиску і сучасного лоску.
Що стосується побутової техніки, то стиль кантрі не сприймає сучасних побутових приладів. Дрібні побутові пристрої краще заховати всередину шафок, а великі — ретельно замаскувати. Так, наприклад, холодильник можна заховати за меблевими фасадами, а витяжку ефектно декорувати дерев’яними панелями.
Особливий затишок в сільській кухні створюють декоративний текстиль та посуд. На відкритих полицях можна розмістити дерев’яні хлібниці, красиві керамічні або порцелянові сервізи, різні баночки для приправ і спецій. Прекрасним доповненням до інтер’єру також стануть мереживні скатертини та серветки. Вікна та стільці можна прикрасити текстильними виробами із ситцю, бавовни або льону. Забарвлення текстилю повинне бути не дуже яскравим і без складних вигадливих візерунків. Вітається ручна вишивка і красиві квіткові мотиви. Для декору стін можна використовувати картини з об’ємними дерев’яними рамами і мальовничими сільськими пейзажами. При бажанні в кухні можна розвісити пучки часнику, цибулі або сухих польових квітів. Також в інтер’єрі сільської кухні будуть добре виглядати живі квіти в горщиках і витончені порцелянові статуетки.